اوقات شرعي

True
التماس دعا
آب و هواي انتخابي
در حال لود آب و هواwaiting
خبرهای داخلی
افزايش 8 درصدي حجم گاز انتقالي از منطقه يک شرکت انتقال گاز در سال 91 

میزان حجم گاز انتقالی در سال 91 از منطقه یک عملیات انتقال گاز با بیش از 27/5 میلیارد مترمکعب نسبت به مدت مشابه سال 90 بیش از 8 درصد افزایش داشته است. مهندس کوتکی گفت : از ابتدای سال 91 با اجرای برنامه ریزی صحیح و منسجم، خوشبختانه موفقیتهای چشمگیری را در سطح منطقه شاهد بودیم ...


افزایش 8 درصدی حجم گاز انتقالی از منطقه یک شرکت انتقال گاز در سال 91

میزان حجم گاز انتقالی در سال 91 از منطقه یک عملیات انتقال گاز با بیش از 27.5 میلیارد مترمکعب نسبت به مدت مشابه سال 90 بیش از 8 درصد افزایش داشته است. مهندس کوتکی گفت : از ابتدای سال 91 با اجرای برنامه ریزی صحیح و منسجم ، خوشبختانه موفقیتهای چشمگیری را در سطح منطقه شاهد بودیم که نتیجه آن افزایش راندمان انتقال گاز و همچنین گازهای تحویلی به پالایشگاه گاز بید بلند و مناطق نفت خیز جنوب بوده است.

وی گفت : در سالی که گذشت بالغ بر 7.2 میلیارد متر مکعب گاز جهت تصفیه به پالایشگاه گاز بید بلند تحویل داده شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ، بیش از 4 درصد رشد را نشان می دهد. کوتکی افزود : میزان گاز تحویلی به مناطق نفت خیز جنوب با بیش از 4.5 درصد افزایش نسبت به سال قبل به 8.2 میلیارد مترمکعب رسیده است که در طول سالهای گذشته بی سابقه بوده است. وی ادامه داد کسب نشان تقدیرنامه 3 ستاره نظام پیشنهادات شرکت ملی گاز ایران و اخذ گواهینامه مدیریت انرژی بر اساس استاندارد ISO 50001 از دیگر افتخارات منطقه یک در سال 91 بوده است.

مهندس کوتکی در ادامه گفت : میزان پیگ رانی تمیز کننده 1328 کیلومتر  و میزان نشت یابی انجام شده 3047 کیلومتر در سال 91 بوده است و 9 مورد عملیات هات تپ جهت انشعاب گیری در سطح منطقه انجام گرفته است. کوتکی افزود : در بخش پروژه های در حال اجرا بر روی خط اول سراسری که با سه پیمانکار در حال انجام می باشد در مجموع 988 متر تعویضی لوله، 248 سرجوش، 162 عدد غلاف و 125 18 متر تعویض پوشش انجام گرفته است و از آنجایی که خط بدلیل انجام 2 بار پیگرانی هوشمند دارای مغناطیس بسیار قوی می باشد ، کار بسیار سخت و طاقت فرسا بوده که گرمای شدید هوا، صعب العبور بودن نقاط، شیب تند در طول مسیر خط، صخره ای و سنگ لاخ بودن کوهها و قدمت دفن لوله ها که بالای 40 سال می باشد ، فشردگی و سختی کار را بالا می برد.

مهندس کوتکی در پایان ضمن تشکر از همه همکاران در منطقه و ستاد شرکت انتقال گاز اظهار امیدواری کرد در سال 92 که بنا به فرموده مقام معظم رهبری سال حماسه سیاسی ، حماسه اقتصادی نامگذاری شده است بتوانیم با حماسه آفرینی اهداف بزرگ شرکت انتقال گاز ایران را پیش ببریم و بتوانیم خدمتگزار صدیقی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشیم.

 
1392/2/2 دوشنبه 
 
نسخه قابل چاپبازگشت
تصاویر :
 
..
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
 


مجری سایت : شرکت سیگما