اوقات شرعي

True
التماس دعا
آب و هواي انتخابي
در حال لود آب و هواwaiting
خبرهای داخلی
افزايش بيش از 35 درصدي گاز انتقالي به مناطق نفت خيز جنوب 

میزان حجم گاز انتقالی در سال 92 از منطقه یک عملیات انتقال گاز با بیش از 28.8 میلیارد مترمکعب نسبت به مدت مشابه سال 91 بیش از 2.4% افزایش داشته است...


افزایش بیش از 35 درصدی گاز انتقالی به مناطق نفت خیز جنوب جهت تزریق به میادین نفتی

میزان حجم گاز انتقالی در سال 92 از منطقه یک عملیات انتقال گاز با بیش از 28.8 میلیارد مترمکعب نسبت به مدت مشابه سال 91 بیش از 2.4% افزایش داشته است. مهندس کوتکی گفت: از ابتدای سال 92 با اجرای برنامه ریزی صحیح و منسجم، خوشبختانه موفقیتهای چشمگیری را در سطح منطقه شاهد بودیم که نتیجه آن افزایش راندمان انتقال گاز و همچنین گازهای تحویلی به پالایشگاه گاز بیدبلند و مناطق نفت خیز جنوب بوده است.

وی گفت: در سالی که گذشت بالغ بر 7.8 میلیارد متر مکعب گاز جهت تصفیه به پالایشگاه گاز بیدبلند تحویل داده شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیش از 8.44% رشد را نشان می دهد. کوتکی افزود: میزان گاز تحویلی به مناطق نفت خیز جنوب جهت تزریق به میادین آغاجاری، کرنج و کوپال با بیش از 35% افزایش نسبت به سال قبل به 10.94میلیارد مترمکعب رسیده است که در طول سالهای گذشته بی سابقه بوده است. وی ادامه داد کسب تندیس برنزین شرکت ملی گاز در نظام پیشنهادات و تقدیرنامه دو ستاره طرح تکریم ارباب رجوع از دیگر افتخارات منطقه یک در سال 92 بوده است.

مهندس کوتکی در ادامه گفت: میزان پیگ رانی تمیز کننده 695 کیلومتر و میزان نشت یابی انجام شده 5426 کیلومتر در سال 92 بوده است و 16مورد عملیات هات تپ جهت انشعاب گیری در سطح منطقه انجام گرفته است. کوتکی افزود : در بخش پروژه های اجرا شده بر روی خط اول سراسری که با سه پیمانکار انجام گردید و در مجموع 159 متر تعویضی لوله، 49 سرجوش، 102 عدد غلاف و 132296 متر مربع تعویض پوشش انجام گرفته است و از آنجایی که خط بدلیل انجام 2 بار پیگرانی هوشمند دارای مغناطیس بسیار قوی بوده است، کار بسیار سخت و طاقت فرسا بوده که گرمای شدید هوا، صعب العبور بودن نقاط، شیب تند در طول مسیر خط، صخره ای و سنگ لاخ بودن کوهها و قدمت دفن لوله ها که بالای 40 سال می باشد ، فشردگی و سختی کار را بالا می برد.

مهندس کوتکی در پایان ضمن تشکر از همه همکاران در منطقه و ستاد شرکت انتقال گاز، افزود: با عنایت به نامگذاری سال 93 توسط مقام معظم رهبری (سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی) وظیفه همه ماست که با توکل بر خداوند سبحان با هماهنگی و برنامه ریزی منسجم تر و با اراده و عزمی استوار، مدیریتی جهادی را رقم زده که منجر به شکوفایی اقتصاد و تحقق شعار امسال گردد. 

 
1393/2/8 دوشنبه 
 
نسخه قابل چاپبازگشت
تصاویر :
 
..
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
 


مجری سایت : شرکت سیگما