اوقات شرعي

True
التماس دعا
آب و هواي انتخابي
در حال لود آب و هواwaiting
بهداشت، ایمنی و محیط زیست
برگزاري مانور اطفاء حريق در محوطه تعميرات حمل و نقل منطقه يک عمليات انتقال گاز  

مانور عملیاتی کنترل حریق ، اطفاء مایعات قابل اشتعال و امداد نجات در محوطه تعمیرات حمل و نقل منطقه یک عملیات انتقال گاز برگزار گردید.


مانور عملیاتی کنترل حریق ، اطفاء مایعات قابل اشتعال و امداد نجات در محوطه تعمیرات حمل و نقل منطقه یک عملیات انتقال گاز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک عملیات انتقال گاز و به نقل از مهندس بهمئی رئیس H.S.E : این مانور به منظور بالا بردن سطح آگاهی ، ایمنی ، آمادگی و  واکنش به موقع در شرایط اضطراری و همچنین آشنایی کارکنان با نحوه عملکرد در هنگام وقوع حوادث ، با همکاری اورژانس 115 و آتش نشانی منطقه یک عملیات انتقال گاز انجام شد.

بهمئی با بیان اینکه آموزش نیروهای عملیاتی به مباحث ایمنی ، نیاز اساسی سازمان است گفت : این مانور برای شناسایی نقاط قابل بهبود و قوت سازمان در هنگام وقوع بحران صورت گرفت که علاوه بر انجام عملیات اطفاءحریق ، حمل مصدوم و انتقال آن به بهداری از اقدامات انجام شده در این مانور بود.

وی در پایان ضمن تشکر از حضور فعال همکاران در مانور افزود : حفاظت از سلامت افراد ، محیط زیست و جلوگیری از آسیب به اموال دولتی و خصوصی از دیگر اهداف این مانور بود.

 

1393/11/4 شنبه
....
برگزاري مانور نوع B نشان از آمادگي کامل کارکنان منطقه يک انتقال گاز 

مانور نوع B (اطفاء حریق) بر اساس برنامه زمانبندی در محوطه یارد خطوط لوله انتقال گاز منطقه یک، برگزار گردید.


مانور نوع B (اطفاء حریق) بر اساس برنامه زمانبندی در محوطه یارد خطوط لوله انتقال گاز منطقه یک، برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک انتقال گاز و به نقل از مهندس بهمئی رئیس H.S.E: این مانور طبق برنامه زمانبندی از طرف واحد H.S.E و با هدف اطفاء حریق که ناشی از معیوب بودن دستگاه برش گرم و اشتباه اپراتور بود با موفقیت در محوطه بهره برداری خطوط لوله اهواز برگزار گردید.

مهندس بهمئی گفت: در طی انجام این مانور همزمان با تلاش گروه امداد و نجات جهت انتقال دو مجروح حادثه توسط آمبولانس به مراکز درمانی، عملکرد خوب گروه اطفاء حریق و حضور به موقع ماشین آتش نشانی از نقاط قابل توجه این مانور بود که نشان از آمادگی کارکنان منطقه یک در مواقع بحرانی می باشد.

بهمئی در ادامه افزود: بلافاصله پس از برگزاری مانور، جلسه ای تشکیل گردید که کمیته بحران منطقه ضمن آنالیز مانور مذکور، نقاط قوت و قابل بهبود را مورد  نقد و بررسی قرار دادند.

1393/10/28 يكشنبه
....
برگزاري مانور فرامنطقه اي (پدافندغيرعامل) در منطقه يک عمليات انتقال گاز 

مانور فرامنطقه ای، با سناریوی بمب گذاری و خرابکاری، مورخ 25/ 9/ 93 در تأسیسات شهید کاوه پیشه، منطقه یک عملیات انتقال گاز برگزار گردید.


برگزاری مانور فرامنطقه ای (پدافند غیر عامل) در منطقه یک عملیات انتقال گاز

مانور فرامنطقه ای، با سناریوی بمب گذاری و خرابکاری، مورخ  25 / 9 / 93  در تأسیسات شهید کاوه پیشه، منطقه یک عملیات انتقال گاز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک عملیات انتقال گاز و به نقل از مهندس کوتکی، مدیر منطقه : در این مانور، بمب کار گذاشته بر روی یکی از رن های ایستگاه کنترل فشار شهید کاوه پیشه منفجر شده و باعث مجروح شدن دو نفر از کارکنان تعمیرات مکانیک گردید، که بلافاصله آژیر خطر به صدا در آمده و کارکنان به محل امن از پیش تعیین شده هدایت شده و پس از آن با در جریان گذاشتن ستاد بحران منطقه، اقدام لازم جهت مدیریت حادثه صورت پذیرفت.

مهندس کوتکی گفت : این مانور با همکاری شرکت پالایش گاز بیدبلند، تیپ دوم امام حسن مجتبی(ع)، مدیریت بحران استان خوزستان، فرمانداری های شهرستانهای بهبهان و امیدیه، عوامل انتظامی و امنیتی دو شهرستان و با حضور مهندس بالدی مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان، فرمانداران شهرستان بهبهان و امیدیه و واحدهای عملیاتی منطقه برگزار گردید که طی آن با تشکیل ستاد بحران در مدیریت بحران منطقه، هماهنگی های لازم جهت تأمین گاز مورد نیاز مصرف کنندگان، اطفاء حریق و شناسایی عوامل نفوذی بمب گذار و دستگیری آنها و همچنین انجام تعمیرات مورد نیاز و راه اندازی مجدد تأسیسات انجام گردید.

مهندس کوتکی در ادامه اعلام کرد : با توجه به وظیفه ذاتی واحد H.S.E در این مواقع و لزوم پاکسازی محوطه از هر گونه عوامل محیطی مخرب، مشخص گردید که بمب گذار، بمب دومی را در نزدیکی محل انفجار و بر روی شیر ورودی ایستگاه کنترل فشار، جاسازی نموده که پس از رؤیت آن، تیم چک و خنثی تیپ دوم امام حسن مجتبی(ع) با رعایت کامل شرایط ایمنی نسبت به خنثی نمودن آن اقدام نمود و در پی آن نیروهای H.S.E منطقه با حضور در محوطه و حصول اطمینان از شرایط ایجاد شده، راهکارهای لازم را ارائه نمودند.

ایشان ضمن تشکر از کلیه مدعوین و همکاران افزود: هدف از برگزاری این مانور، شناسایی فرصت های بهبود و آماده سازی پرسنل جهت رویارویی با شرایط بحرانی مشابه بوده که خوشبختانه با اطلاع رسانی به موقع به مراجع ذیربط در استان و ستاد مرکزی تهران، برنامه ریزی لازم جهت هرچه بهتر برگزار نمودن آن انجام پذیرفت و حضور فعال کلیه عوامل اجرایی در این مانور موجب گردید، دقت و کیفیت انجام این مانور بیشتر گردد.

شایان ذکر است در پایان، پس از تهیه فیلم و عکس از کلیه مراحل این مانور و کنترل اوضاع، وضعیت را به ستاد بحران اعلام و جهت بررسی و آنالیز  مانور، نشستی با کمیته بحران منطقه برقرار و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

 

1393/9/26 چهارشنبه
....
گراميداشت روز ايمني و آتش نشاني در منطقه يک عمليات انتقال گاز 

مراسم گرامیداشت روز ایمنی وآتش نشانی و تقدیر از کارکنان و تلاشگران این عرصه در منطقه یک عملیات انتقال گاز برگزار گردید.


گرامیداشت روز ایمنی و آتش نشانی در منطقه یک عملیات انتقال گاز

مراسم گرامیداشت روز ایمنی وآتش نشانی و تقدیر از کارکنان و تلاشگران این عرصه در منطقه یک عملیات انتقال گاز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک عملیات انتقال گاز مراسم گرامیداشت روز ایمنی وآتش نشانی و تقدیر از کارکنان و تلاشگران این عرصه با حضور مدیر، اعضاء هیئت رئیسه و کارکنان در منطقه یک عملیات انتقال گاز برگزار گردید.

این مراسم با قرائت قرآن و پخش سرود جمهوري اسلامي آغاز و سپس خسرو بهمئی رئیس HSE ضمن خیرمقدم به مسئولین و مدعوین، پيام وزير محترم نفت را به مناسبت روز ملي ايمني و آتش نشاني قرائت نمودند و سپس افزود: در تقویم ما ایرانیان 7 مهرماه به پاس شهداي آتش نشان صنعت نفت، سالروز ملي ايمني و آتش نشاني نام گرفته است و به همین مناسبت هر ساله مراسمی برای گرامیداشت این روز و تقدیر از کارکنان و تلاشگران این عرصه برگزار می شود.

در ادامه مراسم مهندس کوتکی مدیر منطقه ضمن تبریک روز ایمنی به کارکنان، در خصوص جایگاه حساس H.S.E و رعایت مقررات آن توضیحاتی را ارائه نمودند و افزود: در منطقه یک عملیات انتقال گاز که قدیمی ترین منطقه عملیاتی کشور می باشد، مباحثي چون زيست محيطي، سلامت، ايمني و نيروي انساني در راس امور قرار دارد و مسئولین و کارکنان در همه حال می بایست ایمنی را سرلوحه کارهای خود قرار دهند و در تمامی سطوح سازمان آموزش های HSE به صورت مستمر برگزار گردد تا انشاا... هیچ حادثه ای اتفاق نیفتد.

در ادامه آقای مجرد مهندس ایمنی اداره HSE به ارائه عملکرد یک ساله اداره HSE در زمینه های مختلف پرداختند و همکاری و مشارکت فعال تمامي کارکنان در سطوح مختلف سازمان را جهت پیشبرد اهداف HSE خواستار شدند.

در پایان با اهداء هدیه از نفرات برتر ایمنی و همچنین برندگان مسابقه HSE تقدیر بعمل آمد.

1393/7/8 سه‌شنبه
....
گراميداشت روز ايمني وآتش نشاني در منطقه يک عمليات انتقال گاز  
....
برگزاري دوره آموزشي آشنايي با وسايل حفاظت فردي در منطقه يک عمليات انتقال گاز  

دوره آموزشی آشنایی با وسایل حفاظت فردی به مدت دو روز با حضور مهندس فرهاد کرمی رئیس ایمنی اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست منطقه بعنوان مدرس در محل سالن آموزش منطقه یک عملیات انتقال گاز برگزار گردید.


برگزاری دوره آموزشی آشنایی با وسایل حفاظت فردی در منطقه یک عملیات انتقال گاز

دوره آموزشی آشنایی با وسایل حفاظت فردی به مدت دو روز با حضور مهندس فرهاد کرمی رئیس ایمنی اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست منطقه بعنوان مدرس در محل سالن آموزش منطقه یک عملیات انتقال گاز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک عملیات انتقال گاز و به نقل از خسرو بهمئی رئیس HSE، این دوره آموزشی با هدف آشنایی کارکنان با وسایل حفاظت فردی، به مدت دو روز با حضور مهندس کرمی رئیس ایمنی اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست منطقه در سالن اداره آموزش برگزار گردید.

بهمئی در تشریح خبر فوق گفت: حاضرین در این دوره آموزشی با عوامل زیان آور فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و زیست شناختی محیط کار که ناشی از فعالیت های صنعتی، تجاری، دفتری و خدماتی هستند، آشنا شدند و در ادامه با نمایش اسلاید و فیلم در خصوص انواع و اقسام لوازم و تجهیزات حفاظت فردی و اهمیت و ضرورت استفاده از آنها در محیط کار توضیحاتی ارائه گردید.

بهمئی افزود: علاوه بر توزیع جزوات آموزشی به سئوالات و پرسشهای مطرح شده، پاسخ لازم و مکفی داده شد تا انشاا... شاهد بالا رفتن سطح آگاهی و شناخت کلیه عزیزان باشیم.

1393/6/17 دوشنبه
....
برگزاري همايش نقش والدين در تربيت فرزندان در منطقه يک عمليات انتقال گاز 

در راستای اهداف تعریف شده امور HSE، همایش نقش والدین در تربیت فرزندان با مشارکت و استقبال خانواده های کارکنان و ساکنین شهرک میانکوه برگزار و شاخص های نقش والدین در تربیت فرزندان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


برگزاری همایش نقش والدین در تربیت فرزندان در منطقه یک عملیات انتقال گاز

در راستای اهداف تعریف شده امور HSE، همایش نقش والدین در تربیت فرزندان با مشارکت و استقبال خانواده های کارکنان و ساکنین شهرک میانکوه برگزار و شاخص های نقش والدین در تربیت فرزندان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک عملیات انتقال گاز و به نقل از خسرو بهمئی رئیس HSE، در راستای اهداف از پیش تعیین شده و در جهت ارتقای مهارتهای والدین برگزاری همایش نقش والدین در تربیت فرزندان برنامه ریزی و با حضور دکتر ایزدی در شهرک مسکونی میانکوه برگزار گردید که با مشارکت و استقبال خانواده های کارکنان و ساکنین شهرک میانکوه همراه بود.

بهمئی گفت: در این همایش دکتر ایزدی ضمن تاکید بر اهمیت حفظ سلامت روانی خانواده ‌ها و برقراری ارتباط مثبت بین والدین و فرزندان در رابطه با روش های تربیتی فرزندان و نحوه تعامل با آنها به ایراد سخنرانی پرداخته و راهکارهای کسب و برقراری ارتباط موثر و اثر بخش بین والدین و فرزندان را ارائه نمودند.

بهمئی افزود: در پایان دکتر ایزدی به معرفی کتب و سایت های برتر در زمینه ارتقاء مهارتهای والدین پرداخته و ضمن پاسخ به پرسش های حاضرین، داد و ستد عاطفی بین زوجین و فرزندان را از بهترین و پرشکوه ‏ترین تجلیات زندگی متعادل دانست.

بهمئی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و مساعدت مسئولین و واحدهای منطقه علی الخصوص اداره آموزش، گفت: جهت راهنمایی برخی همکاران و خانواده های محترمشان و کاهش دغدغه های و مشکلات پیشرو آنان در زمینه تربیت فرزندان، به مدت سه روز مشاوره خصوصی توسط دکتر ایزدی انجام گردید.

1393/6/16 يكشنبه
....
دوره بازآموزي ايمني و اطفاء حريق در اداره تدارکات و عمليات کالاي منطقه يک عمليات انتقال گاز برگزار گرديد 

دوره بازآموزی ایمنی و اطفاء حریق به منظور ارتقاي سطح آگاهي كاركنان شاغل در اداره تدارکات و عملیات کالا با حضور مهندس فرهاد کرمی رئیس ایمنی، برگزار گردید.


دوره بازآموزی ایمنی و اطفاء حریق در اداره تدارکات و عملیات کالای منطقه یک عملیات انتقال گاز برگزار گردید

دوره بازآموزی ایمنی و اطفاء حریق به منظور ارتقاي سطح آگاهي كاركنان شاغل در اداره تدارکات و عملیات کالا با حضور مهندس فرهاد کرمی رئیس ایمنی، برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک عملیات انتقال گاز و به نقل از خسرو بهمئی رئیس HSE، این دوره آموزشی با هدف آشنایی کارکنان شاغل در اداره تدارکات و عملیات کالا با مسائل و نکات ایمنی به مدت یک روز در دو بخش تئوری و عملی با حضور مهندس کرمی رئیس ایمنی، برگزار گردید .

خسرو بهمئی با اشاره به اهمیت رعایت نکات ایمنی در محل کار گفت: با برگزاری این دوره کارکنان در بخش تئوری با انواع آتش، چگونگی وقوع آن، ماهیت حریق و انتقال حرارت در هنگام آتش سوزی، انواع خاموش کننده و نحوه بکار گیری بیشتر آشنا شدند و در بخش عملی نیز بوسیله خاموش کننده های دستی اقدام به اطفاء حریق نمودند.

بهمئی در پایان افزود: رعایت نکات ایمنی در محل کار باعث حفظ سرمایه شرکت، شامل نیروی انسانی، محیط زیست، تجهیزات و تاسیسات و در نهایت افزایش سطح بهره وری در شرکت خواهد شد.

لازم به ذکر است در طی دوره به سئوالات و پرسشهای مطرح شده توسط شرکت کنندگان پاسخ لازم و مکفی داده شد.

1393/6/5 چهارشنبه
....
دوره بازآموزي مديريت بحران و پدافند غيرعامل در منطقه يک عمليات انتقال گاز 

دوره باز آموزی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل به مدت دو روز با حضور جناب آقای مهندس فرهاد کرمی رئیس ایمنی اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست منطقه بعنوان مدرس در اداره آموزش منطقه یک عملیات انتقال گاز برگزار گردید.


برگزاری دوره باز آموزی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در منطقه یک عملیات انتقال گاز

دوره باز آموزی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل به مدت دو روز با حضور جناب آقای مهندس فرهاد کرمی رئیس ایمنی اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست منطقه بعنوان مدرس در اداره آموزش منطقه یک عملیات انتقال گاز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک عملیات انتقال گاز و به نقل از خسرو بهمئی رئیس HSE، این دوره آموزشی با هدف آشنایی کارکنان تاسیسات تقویت فشار گاز و مراکز بهره برداری با اصول و مبانی مدیریت بحران، به مدت دو روز با حضور مهندس کرمی رئیس ایمنی اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست منطقه در سالن اداره آموزش برگزار گردید.

بهمئی در تشریح خبر فوق افزود: طی این دوره آموزشی حاضرین مروری بر مفاهیم مدیریت بحران، الزامات و استانداردهای بین المللی مدیریت بحران و چگونگی پیاده سازی استاندارد مدیریت بحران در سازمان داشته و سپس توضیحات تکمیلی توسط مدرس ارائه گردید.

بهمئی گفت: در طی این دوره به فراگیران جزوات آموزشی داده شد و همچنین به سئوالات و پرسشهای مطرح شده آنان پاسخ لازم و مکفی داده شد تا انشاا... شاهد بالا رفتن سطح آگاهی و شناخت کلیه عزیزان باشیم.

1393/5/28 سه‌شنبه
....
برگزاري دوره آموزشي HSE پيمانکاران در منطقه يک عمليات انتقال گاز 

دوره آموزشی HSE پیمانکاران با حضور مهندس فرهاد کرمی رئیس ایمنی اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست منطقه و با محوریت رعایت اصول ارگونومی در کار با رایانه، در محل سالن آموزش برگزار گردید.


برگزاری دوره آموزشی HSE پیمانکاران در منطقه یک عملیات انتقال گاز

دوره آموزشی HSE پیمانکاران با حضور مهندس فرهاد کرمی رئیس ایمنی اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست منطقه و با محوریت رعایت اصول ارگونومی در کار با رایانه، در محل سالن آموزش برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک عملیات و به نقل از مهندس کرمی رئیس ایمنی، حاضرین در این دوره آموزشی ابتدا با تعریف ارگونومی آشنا شدند و در ادامه با نمایش اسلاید و فیلم در خصوص رعایت مسائل ارگونومی کار با رایانه و کار در محیط های صنعتی، توضیحاتی ارائه گردید.

کرمی افزود: علاوه بر توزیع جزوات آموزشی به سئوالات و پرسشهای مطرح شده، پاسخ لازم و مکفی داده شد تا انشاا... شاهد بالا رفتن سطح آگاهی و شناخت کلیه عزیزان باشیم.

1393/3/31 شنبه
....
بازديد رئيس محترم HSE شرکت انتقال گاز از منطقه يک عمليات انتقال گاز 

در ادامه بازديد و مميزي هاي دوره اي، مهندس نوابی رئیس محترم HSE شرکت انتقال گاز و هيات همراه از منطقه یک عمليات انتقال گاز بازديد نمودند.


بازدید رئیس محترم HSE شرکت انتقال گاز از منطقه یک عملیات انتقال گاز

در ادامه بازديد و مميزي هاي دوره اي، مهندس نوابی رئیس محترم HSE شرکت انتقال گاز و هيات همراه از منطقه یک عمليات انتقال گاز بازديد نمودند.

به گزارش روابط عمومي منطقه یک عملیات انتقال گاز، مهندس نوابی رئیس محترم HSE شرکت انتقال گاز و هيات همراه از تاسیسات و مراکز بهره برداری منطقه یک عمليات انتقال گاز بازديد نموده و عملکرد منطقه را در این زمینه مورد ارزيابي قرار دادند.

در جلسه هماهنگی این بازدید که با حضور رئیس محترم HSE شرکت انتقال گاز و هیئت همراه، مدیر و اعضاء هیئت رئیسه و کارشناسان HSE منطقه برگزار گردید، مهندس کوتکی مدیر منطقه ضمن خوشآمدگویی، توضیحاتی در خصوص معرفی منطقه و اقدامات انجام شده در راستای اهداف HSE ارائه نمودند. پس از آن مهندس نوابی ضمن ابزار خرسندی از آشنایی با همکاران منطقه به طرح موضوعاتی در خصوص مشکلات و چالش های مربوط به مسائل HSE در منطقه پرداختند . ایشان ضمن تاکید بر این نکته که موارد HSE فقط مختص به واحدها و کارشناسان HSE نیست اذعان داشتند که تک تک کارکنان باید به تفکر و بینشی برسند که نیاز به حضور همیشگی واحد HSE احساس نشود و خود پرسنل جلوتر از الزامات و مقررات HSE حرکت کنند.

مهندس نوابی در پایان قدمت منطقه و با تجربه بودن مسئولین را یکی از نقاط قوت منطقه برشمردند و افزود: فرهنگ و فرهنگ سازی HSE می بایست از سطوح بالای سازمان به پایین سوق یاید تا آنجا که فرهنگ HSE در لایه های مختلف سازمان نهادینه گردد.

1393/3/12 دوشنبه
....
گراميداشت روز جهاني زمين پاک 

مراسم گرامیداشت روز جهانی زمین پاک با "شعار عزم ملی برای زمین پاک" با حضور مسئولین و کارکنان منطقه یک عملیات انتقال گاز در شهرک مسکونی میانکوه برگزار گردید.


گرامیداشت روز جهانی زمین پاک در منطقه یک عملیات انتقال گاز

مراسم گرامیداشت روز جهانی زمین پاک با "شعار عزم ملی برای زمین پاک" با حضور مسئولین و کارکنان منطقه یک عملیات انتقال گاز در شهرک مسکونی میانکوه برگزار گردید.

در این مراسم خسرو بهمئی رئیس HSE ضمن تقدیر و تشکر از شرکت کنندگان، با اشاره به شعار روز جهانی زمین پاک، گفت: مردم نباید حفظ محیط زیست را وظیفه یک نهاد یا یک اداره بدانند بلکه خود نیز باید در کنار مسئولین ذیربط در امر پاک سازی محیط زیست کوشا باشند و مسئولین نیز می بایست با فرهنگ سازی، مشارکت مردم را برای حفظ محیط زیست و پاکسازی محیط شهری افزایش دهند. لذا در راستای ترویج فرهنگ HSE، با حضور مسئولین و جمعی از کارکنان منطقه یک عملیات انتقال گاز، پاک سازی نمادین شهرک صنعتی میانکوه حد فاصل خیابان مسجدجامع تا بانک ملی انجام گردید.

1393/2/3 چهارشنبه
....
گراميداشت روز جهاني بهداشت در منطقه يک عمليات انتقال گاز 

در راستای گرامیداشت روز جهانی بهداشت مراسمی با حضور مدیر منطقه، اعضاء هیئت رئیسه و جمعی از کارکنان در نمازخانه ستاد اداری برگزار گردید.


گرامیداشت روز جهانی بهداشت در منطقه یک عملیات انتقال گاز

در راستای گرامیداشت روز جهانی بهداشت مراسمی با حضور مدیر منطقه، اعضاء هیئت رئیسه و جمعی از کارکنان در نمازخانه ستاد اداری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک عملیات انتقال گاز، علی عچرش مسئول بهداشت منطقه ضمن عرض خیر مقدم به کلیه همکاران، گفت: سلامتی کارکنان هدف اصلی شرکت ملی گاز است که در این راستا گامهای موثری در منطقه یک عملیات انتقال گاز برداشته شده است که از جمله آنها می توان به برگزاری مستمر شورای سلامت و همایش های مرتبط با بهداشت کارکنان و خانواده ها، انجام معاینات دوره ای کارکنان، نظارت مستمر بر تهیه، پخت و توزیع غذا و رعایت بهداشت عمومی آبدارخانه های تاسیسات اشاره نمود.

عچرش در پایان ضمن تقدیر و تشکر از کلیه کارکنان منطقه، افزود: جهت فرهنگ سازی مقوله بهداشت، این امور مبادرت به دیوار نویسی، ارسال پیام کوتاه، توزیع بروشور، نصب پلاکارد، چاپ پوستر و تهیه پمفلت با موضوع بهداشت نموده است. 

1393/1/24 يكشنبه
....
برگزاري مانور خرابکاري و بمب گذاري در تاسيسات شهيد کاوه پيشه 

بر اساس برنامه ریزی امور HSE و پدافند غیرعامل شرکت انتقال گاز مانور فرامنطقه ای، بمب گذاری روی لانچر خط سراسری در تاسیسات شهید کاوه پیشه در روز یکشنبه مورخ 25 اسفندماه راس ساعت 10 صبح شروع گردید.


برگزاری مانور خرابکاری و بمب گذاری در تاسیسات شهید کاوه پیشه منطقه یک عملیات انتقال گاز

بر اساس برنامه ریزی امور HSE و پدافند غیرعامل شرکت انتقال گاز مانور فرامنطقه ای، بمب گذاری روی لانچر خط سراسری در تاسیسات شهید کاوه پیشه در روز یکشنبه مورخ 25/12/92 راس ساعت 10 صبح شروع گردید.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک عملیات انتقال گاز و به نقل از بهمئی رئیس HSE و پدافند غیرعامل منطقه یک مطابق با سناریوی از پیش مشخص شده توسط عوامل مزدور و خرابکار بر روی لانچر خط لوله اول سراسری تاسیسات تقویت فشار گاز شهید کاوه پیشه که حساسیت و جایگاه ویژه ای در منطقه یک عملیات انتقال گاز دارد بمب کار گذاشته شده و منفجر می گردد و طی این انفجار دو نفر از کارکنان تعمیرات که در نزدیکی محل مشغول کار بودند مجروح و توسط تیم امداد و نجات تاسیسات سریعا به درمانگاه پالایش گاز بیدبلند و بیمارسان بهبهان اعزم می شوند.

بهمئی گفت: در این مانور فرا منطقه ای که سازمانها و ارگانهای برون سازمانی از جمله نماینده مدیریت بحران استانداری خوزستان، رئیس پدافند غیرعامل گاز استان، معاون فرماندار بهبهان، امداد و فوریت های پزشکی شهرستان بهبهان، امداد گاز، نیروی انتظامی، هلال احمر، ایمنی و آتش نشانی پالایش گاز بیدبلند، نمایندگان شرکت برق بهبهان و ... شرکت داشتند، هماهنگی و نظم چشمگیری در عملکرد گروههای نامبرده در طول اجرای مانور مشاهده گردید.

بهمئی در ادامه افزود: نظارت و ارزیابی مانور را جناب آقای مهندس آهسته مسئول پدافند غیرعامل ستاد انتقال گاز بر عهده داشتند و ایشان ضمن تشکر از برنامه ریزی و اهتمام مدیر منطقه و مسئولین و سایر کارکنان شرکت کننده در مانور، در جلسه تجزیه و تحلیل نتایج مانور که در بعد از ظهر همان روز با حضور اعضای کمته بحران و مدیریت بحران منطقه تشکیل گردید به بیان و بررسی نقاط ضعف و قوت های این مانور پرداخته و پیشنهادات خود را در جهت برگزاری بهتر مانورهای آینده ارائه نمودند.

شایان ذکر است این مانور توسط شش نفر ارزیاب مورد بررسی و امتیاز دهی گردید که با توجه به امتیاز کسب شده ، مانور در سطح خیلی خوب ارزیابی گردید.

در پایان مهندس کوتکی مدیر منطقه ضمن تشکر و قدردانی طی سخنانی موفقیت مانور را مرهون تجارب همکاران و انجام برنامه ریزی های مدون با برگزاری جلسات متعدد کمیته بحران منطقه دانستند و از مساعی و تلاشهای کلیه ادارات درون و برون سازمانی علی الخصوص پالایش گاز بید بلند در برگزاری موفقیت آمیز مانور تشکر و قدردانی نمودند

1392/12/26 دوشنبه
....
گراميداشت روز درختکاري در منطقه يک عمليات انتقال گاز 

همزمان با 15 اسفند و آغاز هفته منایع طبیعی و روز درختکاری ، مراسمی با حضور مهندس بهمئی رئیس HSE و جمعی از مسئولین منطقه در محوطه پارک شهدای کوی ابوذر برگزار گردید.


گرامیداشت روز درختکاری در منطقه یک عملیات انتقال گاز

همزمان با 15 اسفند و آغاز هفته منایع طبیعی و روز درختکاری ، مراسمی با حضور مهندس بهمئی رئیس HSE و جمعی از مسئولین منطقه در محوطه پارک شهدای کوی ابوذر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومي منطقه یک عمليات انتقال گاز، همزمان با فرارسيدن هفته منايع طبيعي و نكوداشت روز درخت كاري، با حضور مهندس بهمئی رئیس HSE و جمعی از مسئولین منطقه و با همکاری اداره منابع طبیعی شهرستان امیدیه 400 اصله نهال در محوطه پارک شهدای کوی ابوذر كاشت شد.

بهمئی رئیس HSE و پدافندغير عامل منطقه با اعلام اين خبر افزود : درختکاری و نگهداری فضای سبز یکی از مسائلی است که با آینده ما ارتباط مستقیم دارد و درخت را نشانه ای از زیبایی زندگی و طراوت دانست که همه  باید تلاش کنیم تا ضمن حفظ و نگهداری از آن با کاشت درخت، فضای سبز را توسعه داده و به عنوان یک معرفت عمومی در شهر و برای شهروندان تبدیل کنیم.

لازم به ذکر است جهت ترویج فرهنگ درختکاری تعدادی اصله نهال به مدارس شهرک میانکوه اهداء گردید.

 

1392/12/17 شنبه
....
برگزاري دوره آموزشي HSE پيمانکاران در منطقه يک عمليات انتقال گاز 

دوره آموزشی HSE پیمانکاران با حضور مهندس فرهاد کرمی رئیس ایمنی اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست منطقه و با محوریت تعاریف خطر، مخاطرات ریسک و فرآیند ارزیابی ریسک در محل سالن آموزش برگزار گردید.


برگزاری دوره آموزشی HSE پیمانکاران در منطقه یک عملیات انتقال گاز

دوره آموزشی HSE پیمانکاران با حضور مهندس فرهاد کرمی رئیس ایمنی اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست منطقه و با محوریت تعاریف خطر، مخاطرات ریسک و فرآیند ارزیابی ریسک در محل سالن آموزش برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک عملیات و به نقل از کرمی، حاضرین در این دوره آموزشی ابتدا با تعاریف خطر، مخاطرات ریسک، فرآیند ارزیابی ریسک آشنا شدند و در ادامه با نمایش اسلاید و فیلم در خصوص روش EMEA که مورد تاکید و استفاده شرکت انتقال گاز ایران می باشد توضیحاتی ارائه گردید .

کرمی افزود: در پایان این دوره آموزشی به سئوالات و پرسشهای مطرح شده توسط مدعوین محترم، پاسخ لازم و مکفی داده شد تا انشاا... شاهد بالا رفتن سطح آگاهی و شناخت کلیه عزیزان باشیم.

1392/11/21 دوشنبه
....
گراميداشت 29 دي ماه روز هوا پاک 

در راستای گرامیداشت روز هوای پاک، مراسمی با حضور مدیر منطقه، اعضاء هیئت رئیسه و جمعی از کارکنان در نمازخانه ستاد اداری برگزار گردید...


گرامیداشت 29 دی ماه روز هوا پاک در منطقه یک عملیات انتقال گاز

در راستای گرامیداشت روز هوای پاک، مراسمی با حضور مدیر منطقه، اعضاء هیئت رئیسه و جمعی از کارکنان در نمازخانه ستاد اداری برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی منطقه یک عملیات انتقال گاز، درابتدای مراسم پيام معاون وزیر و مدیرعامل محترم شرکت ملی گاز ایران جناب آقای مهندس عراقي به مناسبت 29 ديماه روز هوای پاک قرائت گردید و در ادامه خسرو بهمئی سرپرست HSE ضمن عرض خیر مقدم به کلیه همکاران، گفت: طی سالیان اخیر جهت حفاظت از محیط زیست و کنترل آلودگی هوا در منطقه یک عملیات انتقال گاز فعالیت‌های گسترده‌ای انجام شده است که از جمله آن می توان به اجرای طرح کمربند سبز شهداء با کاشت بیش از 3000  نهال درخت، انجام تعمیرات اساسی ، جلوگیری از سوزاندن گازها و توسعه و نگهداری فضای سبز اشاره کرد.

وی در ادامه از کلیه واحدهای منطقه که در اجرای این امورات، اداره HSE را همراهی نمودند ، تقدیر و تشکر بعمل آورد و با اشاره به فرهنگ سازی و آموزش همگانی در راستای احیای سنت حسنه درختکاری، اظهار داشت: اطلاع‌رسانی و توزیع بروشور، نصب پلاکارد، چاپ پوستر و تهیه پمفلت از دیگر برنامه های HSE منطقه یک عملیات انتقال گاز در هفته هوای پاک بود.

 

1392/11/1 سه‌شنبه
....
رزمايش امداد و نجات 

طبق سناریوی از قبل تنظيم شده و در راستاي افزايش آمادگي نيروهاي ايمني، امدادي، حراستي و كاركنان در مواجهه با خطرات احتمالي طبيعي و غيرطبيعي، رزمایش امداد و نجات در برابر زلزله 4 ریشتری راس ساعت 10 صبح روز دوشنبه مورخ 16 دی ماه در منطقه برگزار گردید


طبق سناریوی از قبل تنظيم شده و در راستاي افزايش آمادگي نيروهاي ايمني، امدادي، حراستي و كاركنان در مواجهه با خطرات احتمالي طبيعي و غيرطبيعي، رزمایش امداد و نجات در برابر زلزله 4 ریشتری راس ساعت 10 صبح روز دوشنبه مورخ 16 دی ماه در منطقه یک عملیات انتقال گاز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومي منطقه یک عمليات انتقال گازايران، خسرو بهمئی سرپرست HSE در تشريح اين رزمايش گفت: خوشبختانه اين مانور طبق سناريوي از قبل تنظيم شده و با مشاركت و همكاري سازمانهاي آتش نشاني، اورژانس، هلال احمر، نيروي انتظامي و همچنين کارکنان ستاد امور اداری به نحو مطلوب برگزار و پرسنل منطقه با سرعت عمل و دقت كامل پس از شنيدن صداي آژير خطر و تجمع در محل امن به امداد ونجات مجروحين فرضي آسيب ديده شتافته و اقدامات لازم را براي نجات حادثه ديدگان انجام دادند.

بهمئی افزود: اين رزمايش ها كارگاه آموزشي مناسبي جهت انتقال تجربيات به يكديگر، افزایش دانش امدادگری و حصول اطمينان از آمادگي روحي و رواني پرسنل در مقابله با بحرانهاي احتمالي است .

وي شناسايي نقاط ضعف و قوت عوامل اجرايي را از اهداف اين رزمايش دانست و خاطر نشان كرد: در اين رزمايش كاركنان فرصت يافتند آموزش های قبلی خود در خصوص نحوه بکارگیری کپسولهاي خاموش كننده، مقابله با بحران، نجات و حمل بيماران فرضي را تمرين نموده و تجهيزات ارتباطي، وسايل نقليه امدادي و همچنين توان حراستی خود را مورد آزمايش قراردادند.

بهمئی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و مشارکت کلیه ادارات و پرسنل محترم ، افزود : ارائه خدمات به حادثه ديدگان در سريعترين زمان ممكن ، نيازمند شناخت وآشنايي مسئولان و مديران دستگاههاي اجرايي با نحوه مقابله با حوادث مي باشد كه اين مهم در اين رزمايش، طي يك دوره كلاس فشرده آموزشي براي كاركنان مطرح و بازآموزي شد.

 

1392/10/22 يكشنبه
....
برگزاري همايش ارتباط موثر والدين با فرزندان 

به منظور ارتقای مهارتهای والدین، همایش ارتباط موثر والدین با فرزندان با مشارکت و استقبال خانواده های کارکنان و ساکنین شهرک میانکوه برگزار و شاخص های ارتباط موثر والدین با فرزندان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


برگزاری همایش ارتباط موثر والدین با فرزندان در منطقه یک عملیات انتقال گاز

به منظور ارتقای مهارتهای والدین، همایش ارتباط موثر والدین با فرزندان با مشارکت و استقبال خانواده های کارکنان و ساکنین شهرک میانکوه برگزار و شاخص های ارتباط موثر والدین با فرزندان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک عملیات انتقال گاز و به نقل از خسرو بهمئی سرپرست HSE ، در راستای اهداف از پیش تعیین شده و در جهت ارتقای مهارتهای والدین ، برگزاری همایش ارتباط موثر والدین با فرزندان برنامه ریزی و در روز سه شنبه مورخ 17 دی ماه با مشارکت و استقبال خانواده های کارکنان و ساکنین شهرک میانکوه برگزار گردید .

در این همایش دکتر ایزدی ضمن تاکید بر اهمیت حفظ سلامت روانی خانواده ‌ها و برقراری ارتباط مثبت بین والدین و فرزندان گفت: ارتباط موثر رابطه‌ای است که در آن شخص به گونه­‌ای عمل می‌کند که در آن علاوه بر اینکه خودش به خواسته هایش می‌رسد، سایر افراد نیز احساس رضایت دارند.

در ادامه دکتر ایزدی در ارتباط با اصول گفتگو در خانواده، پویایی هرچه بیشتر تبادل عاطفی و شناخت شیوه های موثر آن به نکاتی چند اشاره نمود و به تشریح انواع ارتباط بین فردی همچون ارتباط قدرت‌ مدار خود‌ محور، ارتباط منفی و منفعل، ارتباط مثبت و موثر پرداختند .

در پایان دکتر ایزدی ضمن ارائه راهکارهای کسب و برقراری ارتباط موثر، به پرسش های حاضرین پاسخ داده و داد و ستد عاطفی بین زوجین و فرزندان را از بهترین و پرشکوه ‏ترین تجلیات زندگی متعادل دانست.

1392/10/21 شنبه
....
اختتاميه مميزي داخلي HSE-MS در منطقه 

ممیزی داخلی HSE-MS (سیستم مدیریتی HSE) توسط ممیزین منتخب شرکت انتقال گاز به مدت سه روز در منطقه یک عملیات انتقال گاز و با همکاری و همراهی تمامی واحدهای ستادی و عملیاتی منطقه انجام گردید.


اختتامیه ممیزی داخلی HSE-MS در منطقه یک عملیات انتقال گاز

ممیزی داخلی HSE-MS (سیستم مدیریتی HSE) توسط ممیزین منتخب شرکت انتقال گاز به مدت سه روز در منطقه یک عملیات انتقال گاز و با همکاری و همراهی تمامی واحدهای ستادی و عملیاتی منطقه انجام گردید.

جلسه اختتامیه ممیزی داخلی HSE-MS پس از بررسی شواهد ، مدارک و جمع بندی آنها طبق چک لیست های تهیه شده و مطابق با چرخه PDCA که نشان از فراهم آوری و پیشرفت روز افزون این چرخه در سیستم نسبت به سالهای گذشته بود در محل دفتر مدیر منطقه و با حضور معاونین و روسای واحدهای برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک عملیات انتقال گاز ، در این جلسه مهندس کوتکی مدیر منطقه ضمن تقدیر از گروه ممیزان و کارکنان منطقه ، با بیان اینکه رعایت مقررات ایمنی در صنعت به عنوان اصل مهم و کاملا اجتناب ناپذیر است، افزود : در جهت حفظ و صیانت از سرمایه های انسانی و ملی، رعایت مقررات ایمنی در تمامی حوزه های کاری و در تمامی مدت بهره برداری لازم و ضروری است .

وی سیستم های مدیریتی را ابزاری برای سنجش میزان انطباق راهبری سیستمها بر اساس الزامات و استانداردهای تعریف شده دانست و اضافه نمود بکارگیری سیستم مدیریتی HSE-MS ضمن حذف و کاهش حوادث از انتشار آلاینده های آب ، خاک و هوا جلوگیری خواهد نمود و زمینه های بهبود روز افزون در ایمنی و سلامت افراد و تجهیزات را فراهم نماید.

مهندس کوتکی در ادامه با توجه به شرایط حاکم بر منطقه و نیز وضعیت خطوط پس از پیگ رانی هوشمند و تاسیسات افزود : حوادث ناشی از حفاری ، جوشکاری روی خطوط لوله گازدار ، فعالیت ماشین آلات در کنار خطوط و دیگر عوامل محیطی در بعضی از مواقع گزارش می شود که نتایج حاصله از بررسی آنها نشان می دهد که عامل بسیاری از این موارد عدم رعایت اصول ایمنی مرتبط می باشد در صورتی که با بکارگیری صحیح روشها و دستورالعمل های مربوطه می توان از بسیاری حوادث و جنبه های زیست محیطی بارز جلوگیری کرد و نقش HSE-MS در این مقوله تاکید بر بکارگیری رویه های کنترلی و پایش می باشد . بنابراین باید تلاش کنیم فرهنگ HSE و تفکر آن را در سازمان نهادینه و در راستای بهبود مسمتر فرآیندها گام برداریم که این امر با رعایت ساختار تخصصی HSE و فرآیند ممیزی و انجام اقدامات اصلاحی در سطح منطقه بخوبی قابل اجرا می باشد.

مهندس کوتکی در پایان ضمن تشکر از زحمات سرممیز و ممیزان ، حضور آنها را در منطقه به ویژه اینکه از همکاران سایر مناطق هستند فرصت بسیار خوبی جهت استفاده مسئولین و کارشناسان از تجارب آنها در شناسایی نقاط قوت و زمینه های قابل بهبود دانست و عنوان کرد : با وجود همه مشکلات و مشغله های کاری اعتقاد داریم استقرار سیستم HSE و پیاده سازی آن قطعا عامل پیشرفت در سازمان خواهد شد.

در ادامه مهندس شیروانی سرممیز اعزامی به منطقه ضمن ارائه گزارش مفصلی از ممیزی سیستم HSE در منطقه ، ارزیابی بعمل آمده را خوب توصیف کرده و نقاط قوت و زمینه های بهبود در منطقه را یادآوری نمودند و از تمامی هماهنگی ها و همکاری بعمل آمده در سطح منطقه تشکر و قدردانی نمودند.

1392/9/13 چهارشنبه
....
12345>>>
 


مجری سایت : شرکت سیگما