اوقات شرعي

True
التماس دعا
آب و هواي انتخابي
در حال لود آب و هواwaiting
سیستم مدیریت یکپارچه
برگزاري دوره آموزشي 5S در منطقه يک عمليات انتقال گاز 

برگزاری دوره آموزشی 5S در منطقه یک عملیات انتقال گاز                          


برگزاری دوره آموزشی 5S در منطقه یک عملیات انتقال گاز

به گزارش روابط عمومی منطقه یک عملیات انتقال گاز و به نقل از خانم دیلمی کارشناس امور بهره وری و تحول اداری در روز دوشنبه مورخ 92/08/13 دوره آموزشی 5S با حضور دکتر فریدیان در محل سالن آموزش جهت کارکنان برگزار گردید.

دیلمی افزود : در این دوره یکروزه که با استقبال همکاران مواجه شد دکتر فریدیان ضمن ارائه مقدمه ای راجع به سیستمهای مدیریتی و معرفی اصول 5S و نیز دعوت همگانی کارکنان اعم از کادر مدیریت و سایر پرسنل به پیاده سازی صحیح این سیستم ، اهداف نهایی مدل را که شامل حذف نقاط شکست ، ارتقاء کیفیت ، بهره وری و ایمنی بوده و نیز مزایا و فواید آن و امکانات و اختیاراتی که برای اجرای موفقیت آمیز آن لازم است تبیین کرد.

دکتر فریدیان مدرس دوره اذعان داشت : اجرای صحیح 5S ضمن اینکه نیازمند سرمایه اندک می باشد کمک می کند شکستهای احتمالی حذف و همچنین باعث کاهش خطاها می شود و در کل به ایجاد نظم و ترتیب همگانی و گسترده در سازمان کمک بسزایی می نماید.

1392/8/16 پنجشنبه
....
تمديد گواهينامه سيستم هاي مديريت يکپارچه IMS 

تمدید گواهینامه سیستم های مدیریت یکپارچه IMS                                    


تمدید گواهینامه سیستم های مدیریت یکپارچه IMS منطقه یک عملیات انتقال گاز

گواهینامه سیستم های مدیریت ISO 9001 ، ISO 14001 و OHSAS 18001 در منطقه یک عملیات انتقال گاز تمدید گردید .

به گزارش روابط عمومی منطقه یک عملیات انتقال گاز و به نقل از صفایی نماینده مدیریت در سیستمهای مدیریتی ، این منطقه عملیاتی از سال 1385 با استقرار سیستم های مدیریتی فوق الذکر قدم در راهی نهاد تا بر اساس اصول و قواعد آن در بهبود عملکرد سازمان به صورت اثر بخش عمل نماید.

صفایی گفت : این منطقه با بیش از هفت سال سابقه استقرار سیستم های مدیریتی یکپارچه (IMS ) با نگاهی  به گذشته و انجام تغییرات بسیار در مدیریت فرآیندهای سازمان به جایی رسیده است که دیگر بازگشت از آن غیرممکن و توجه به آن از ضروریات مدیریت سازمان تلقی میگردد.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک عملیات انتقال گاز در این ارزیابی ها که از سوی شرکت TUV-INTERCERT و با حضور آقایان قره بیگلو (سرممیز) و عرفانی و احمدی (ممیزان) این شرکت انجام گردید و طی دو روز فرآیند ممیزی فشرده که بی شک یکی از بهترین ممیزی های انجام شده طی سنوات گذشته بوده است ، پس از بررسی سوابق ، شواهد و نتایج حاصله از فرآیند ممیزی با عملکرد بسیار خوب منطقه این گواهینامه به مدت یکسال دیگر تمدید گردید و برای پیشبرد اهداف عالیه سازمان رهنمودهای لازم توسط سرممیز به منطقه ارائه شد.

مهندس کوتکی در پایان این ممیزی ضمن آرزوی موفقیت برای کلیه همکاران در خصوص توجه به سیستم های مدیریت یکپارچه و نقش بی بدیل آن در چرخه بهبود عملکرد سازمان گفت : این موفقیت  مرهون زحمات و تلاش همه جانبه همکاران و همراهی و راهبری مناسب سیستم ها از سوی واحد بهره وری منطقه بوده است و امیدواریم به همین شتاب در پیشبرد اهداف عالی سازمان و نقش و جایگاه آن همت نمائیم.

1392/8/12 يكشنبه
....
شرکت فعال منطقه يک در چهارمين نمايشگاه تخصصي نفت ، گاز ، پالايش و پتروشيمي 
....
برگزاري دهمين جلسه مديريت استراتژيک منطقه يک  

دهمین جلسه مدیریت استراتژیک منطقه در بهمن ماه 91 با حضور تمامی اعضاء هیات رئیسه در دفتر مدیر منطقه برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی منطقه و به نقل از صفایی نماینده مدیریت در این جلسه که پیروجلسات برگزار شده قبلی در خصوص...


دهمین جلسه مدیریت استراتژیک منطقه در بهمن ماه 91 با حضور تمامی اعضاء هیات رئیسه در دفتر مدیر منطقه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی منطقه و به نقل از صفایی نماینده مدیریت در این جلسه که پیرو جلسات برگزار شده قبلی در خصوص تعیین استراتژی و اهداف استراتژیک و تعیین شاخص های مورد نظر و نحوه محاسبه شاخص ها در چهار حوزه رشد و توسعه ، فرآیندها، مشتریان و مالی انجام پذیرفت . شاخص های هریک از چهار حوزه مدیریت استراتژیک براساس مدل BSC توسط شورای راهبردی منطقه مورد بررسی و ارزیابی مجدد قرار گرفت .

صفایی گفت : از نکات بارز در این جلسه می توان به بررسی های انجام شده مربوط به اهداف استراتژیک بهبود بهره وری منابع مالی ، بهبود ساخت و هزینه و بودجه که مرتبط به حوزه مالی تعیین شده اند ، اشاره نمود که در ادامه در حوزه مشتری نیز بررسی لازم انجام و پایش اهداف استراتژیک جلب اعتماد مشتری و تصویرسازی سازمان مورد بررسی قرارگرفت. صفایی افزود: در حوزه فرآیندهای داخلی و پایش اهداف استراتژیک بهبود طراحی ، بهبود تامین ، بهبود مدیریت عملیات و توسعه قابلیت های بهره برداری ارزیابی لازم توسط حاضرین انجام پذیرفت .

در ادامه مهندس کوتکی مدیر منطقه با تاکید بر پیاده سازی مدل مدیریت استراتژیک گفت: اجرای مدل استراتژیک براساس BSC می تواند نقش تعیین کننده ای در کنترل و مدیریت عوامل موثر در موفقیت سازمانها از حوزه رشد و توسعه تا حوزه نتایج مالی را ایفا نماید و اجرای آن را وظیفه تمامی مسئولان در گام نهادن به این مسیر دانستند و تاکید داشتند اجرای این برنامه بهره وری سازمانها را به صورت محسوس بالا می برد .

1391/11/14 شنبه
....
تشکيل نخستين جلسه شوراي راهبردي مديريت سال 90 در منطقه يک عمليات انتقال گاز 
 تشکيل نخستين جلسه شوراي راهبردي مديريت سال 90 در منطقه يک عمليات انتقال گاز
به گزارش روابط عمومي منطقه يک عمليات انتقال گاز روز  يک شنبه مورخ 21/1/1390 نخستين جلسه شوراي راهبردي مديريت با حضور مدير ، نماينده مديريت واعضاي هيات رئيسه منطقه  در دفتر مديريت تشکيل شد.


 به گزارش روابط عمومي منطقه يک عمليات انتقال گاز روز  يک شنبه مورخ 21/1/1390 نخستين جلسه شوراي راهبردي مديريت با حضور مدير ، نماينده مديريت واعضاي هيات رئيسه منطقه در دفتر مديريت تشکيل شد.

در ابتداي جلسه مهندس کوتکي ضمن تقدير از عملکرد همه کارکنان  در زمنيه ارائه فعاليتهاي چشمگير سال گذشته لزوم  پيگيري جدي و تلاش مضاعف در جهت تحقق اهداف عاليه سازمان در سال جديد که به سفارش مقام معظم رهبري سال جهاد اقتصادي عنوان گرفته را خواستار شد تا همچنان شاهد درخششهاي بيشتر در زمينه تحقق شعائر نظام مقدس جمهوري اسلامي باشيم.

در ادامه موارد زير مورد نقد و بررسي قرار گرفت:

1- بازنگري اهداف و برنامه هاي منطقه و لزوم ارتباط آن باخط مشي و استراتژي اعلام شده و دستور اقدام جهت ارتباط جدي با بودجه سازمان

2-بهبود و استمرار در بازنگري و اصلاح فرآيندها و تعيين شاخص هاي کليدي عملکرد و نتيجه گرا  در مديريت فرايند سازمان

3- انجام اندازه گيري پايش شاخص هاي کليدي عملکرد و نتيجه گرا و اصلاح و بازنگري شناسنامه هاي فرايندها توسط مسئولين مرتبط تا پايان فروردين ماه .

 

1390/1/27 شنبه
....
اولين جلسه کميته انرژي در منطقه يک عمليات انتقال گاز برگزار شد. 
 اولين جلسه کميته انرژي در منطقه يک عمليات انتقال گاز برگزار شد.

روابط عمومي منطقه يک علميات انتقال گاز از تشکيل اولين کميته انرژِي با حضور مدير و اعضاي کميته در منطقه خبر داد


 اولين جلسه کميته انرژي در منطقه يک عمليات انتقال گاز برگزار شد.

روابط عمومي منطقه يک علميات انتقال گاز از تشکيل اولين کميته انرژِي با حضور مدير و اعضاي کميته در منطقه خبر داد

در اين جلسه ابتدا عبدالحسين کوتکي مدير منطقه به اهميت و الزام حرکت به سمت بهبود در عملکرد مديريت انرژي منطقه اشاره نمود و از مسئولين خواست در اجراي الزامات قانوني و رعايت قوانين تشريح شده در سيستم مديريت انرژي نهايت همکاري را اتخاذ نموده و به اجراي بهتر آن در سازمان کمک کنند.

در ادامه بر اساس دستورالعمل تدوين استراتژي انرژي سازمان مدل تهيه شده SWOT تحليل و عوامل داخلي و خارجي موثر بر عملکرد سيستم مديريت انرژي در کميته انرژي مورد بحث و بررسي قرار گرفت و بر اساس موارد اعلام شده در قالب نقاط قوت ،نقاط ضعف ، فرصتها ، تهديدات ، استراتژي هاي چهارگانه SO،ST،WO،WT با توجه به تجميع آراء اعضاء کميته مورد تاييد قرار گرفت

در ادامه  مهندس صفائي نماينده مديريت منطقه ضمن تشکر از همکاري و صميميت خوب مسئولين و همکاران در زمان پياده سازي و استقرار سيستم کمال همکاري راداشتند نکاتي را در خصوص اين سيستم ايراد نمود.

در پايان جلسه برنامه مميزي صدور گواهينامه مديريت انرژي بر اساس سيستم ANSI/MSE2000:2008 و EN16001:2009به اطلاع حاضرين رسانده شد.

1389/12/22 يكشنبه
....
انجام موفقيت آميز مميزي مراقبتي و تمديد گواهينامه IMS در منطقه يک عمليات انتقال گاز 
 انجام موفقيت آميز مميزي مراقبتي و تمديد گواهينامه IMS در منطقه يک عمليات انتقال گاز
صفائي نماينده  مديريت منطقه گفت: فرايند مميزي مراقبتي نوبت اول در تاريخ 5/8/89 الي 6/8/89 در منطقه باموفقيت به اجرا گذاشته شد.

صفائي نماينده  مديريت منطقه گفت: فرايند مميزي مراقبتي نوبت اول در تاريخ 5/8/89 الي 6/8/89 در منطقه باموفقيت به اجرا گذاشته شد.
به گزارش روابط عمومي منطقه يک  وي در ادامه اذعان داشت: در پايان اين فرايند جلسه اختتاميه مورخ 6/8/89 برگزار شد که در اين جلسه مهندس هوشمند سرمميز ارشد AUSTRIA  TUV ضمن تشکر و قدرداني از استقبال منطقه از فرايند مميزي مراقبتي IMS و پس از اعلام يافته هاي خود در فرايند مميزي و بررسي نقاط قوت و ضعف در استقرار آن ، گواهينامه هاي سيستم هاي مديريت يکپارچه را به مدت يکسال تمديد نمود.
از جمله نقاط قوت اعلام شده در جلسه :
1-   خط مشي ، چشم انداز، و ماموريت هاي جاري شده در سازمان

2-  توجه خاص سازمان به مقوله ايمني و بهداشت

3- انجام مميزي داخلي بسيار عالي

4- خروجي هاي بسيار خوب در جلسه بازنگري مديريت منطقه

5-  تلاش مديريت در خصوص استقرار مدلهاي تعالي و استراتژيک و سيستم هاي مديريت نوين  و ....

 

1389/12/21 شنبه
....
اولين جلسه بازنگري سيستم مديريت انرژي بر مبناي ANSI/MSE2000:2008 و EN16001:2009 در منطقه يک عمليات انتقال گاز برگزار شد. 

اولين جلسه بازنگري  سيستم مديريت انرژي بر مبناي ANSI/MSE2000:2008  و EN16001:2009   در منطقه يک عمليات انتقال گاز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي منطقه يک عمليات انتقال گاز روز سه شنبه مورخ 11/12/89 اولين جلسه بازنگري سيستم مديريت انرژي طبق برنامه ريزي اعلام شده  وبا حضور مدير واعضاي هيات رئيسه منطقه و نيز مشاورين اجرائي سيستم برگزار گرديد.


 به گزارش روابط عمومي منطقه يک عمليات انتقال گاز روز سه شنبه مورخ 11/12/89 اولين جلسه بازنگري سيستم مديريت انرژي طبق برنامه ريزي اعلام شده  وبا حضور مدير واعضاي هيات رئيسه منطقه و نيز مشاورين اجرائي سيستم برگزار گرديد.

در اين جلسه ابتدامهند س کوتکي مدير منطقه ضمن تشکر و قدرداني ازاقدامات بعمل آمده درجهت استقرار و ايجاد سيستم مديريت انرژي درمنطقه اظهار اميدواري نمود که با پياده سازي صحيح سيتسم هاي فوق گامهاي مهم و موثري  درجهت مديريت مصرف انرژي در سالهاي آتي برداشته شود.

در ادامه جلسه بر اساس نتايج مميزي داخلي انجام شده موارد ذيل مطرح و مورد ارزيابي قرار گرفت:

1-   ارزيابي انطباق و الزامات قانوني انرژي

2-  عملکرد سيستم مديريت انرژي طرح ريزي شده در سازمان

3- بررسي و ارزيابي شاخص هاي عملکرد کليدي انرژي (KPI) و تحليل فني علل و عوامل شاخص هاي کليدي عملکرد بدست آمده

4- تعيين اهداف کلان و خرد انرژي سازمان و تصويب آن در کميته انرژي

5-  پي گيري وضعيت اقدامات اصلاحي / پيشگيرانه تعريف شده در حوزه مديريت انرژي

6-  بررسي راهکارها و تغييرات مورد با توجه به استقرار سيستم مديريت انرژي

7- توصيه هائي براي بهبود در عملکرد مديريت انرژي سازمان

1389/12/16 دوشنبه
....
(( اولين نشست کميته مديريت راهبردي انرژي در سال 89 در منطقه يک عمليات انتقال گاز برگزار شد.)) 

(( اولين نشست کميته مديريت راهبردي انرژي در سال 89 در منطقه يک عمليات انتقال گاز برگزار شد.))

 

به گزارش روابط عمومي منطقه يک اولين نشست کميته راهبردي مديريت انرژي در سال89 در منطقه با حضور مهندس کوتکي مدير منطقه و اعضاي هيأت رئيسه برگزار شد.

در اين جلسه ابتدا مهندس صفائي نماينده مديريت منطقه درتعريف مديريت انرژي گفت:  مديريت    انرژ يبخشي از فعاليتهاي مديريتي است که مصرف انرژي را به منظور حصول اطمينان از کارائيانرژي مورد کنترل در مي آورد .به گزارش روابط عمومي منطقه يک اولين نشست کميته راهبردي مديريت انرژي در سال89 در منطقه با حضور مهندس کوتکي مدير منطقه و اعضاي هيأت رئيسه برگزار شد.

در اين جلسه ابتدا مهندس صفائي نماينده مديريت منطقه درتعريف مديريت انرژي گفت:  مديريت انرژ ي بخشي از فعاليتهاي مديريتي است که مصرف انرژي را به منظور حصول اطمينان از کارائي انرژي مورد کنترل در مي آورد .

در ادامه مهندس خاکي مدرس دوره مديريت انرژي در اين نشست ضمن تصوير نمودارجريان سيستم مديريت انرژي به بررسي اهداف و برنامه ها پرداخت . وي عنوان کرد  : انرژي جزء آيتمهائي است که قابل اندازه گيري نيست و تنها راه آن ارتباط با مقدار ريالي آن است.

سپس هفت گام موثر براي کاهش مصرف و هزينه انرژي توسط مهندس خاکي به شرح ذيل معرفي شد:

درک هزينه هاي انرژي

مقايسه با صنعتهاي مشابه

درک زمانهاي مصرف انرژي

درک مکانهاي انرژي

کنترل و کاهش ضايعات

بيشينه کردن بازده

بهينه کردن تأمين انرژي

وي گفت: بااستقرار سيستم مديريت انرژي و به کار بستن توصيه هاي اشاره شده در سال اول اجراي برنامه مديريت انرژي شاهد حداقل 10 تا 15 درصديکاهش در مصرف هزينه هاي انرژي خواهيم بود.

در پايان مهندس کوتکي مدير منطقه دراين زمينه عنوان کرد :

از آنجائيکه اکنون در کشور ما برنامه هدفمند کردن يارانه هادر شرف اجرا مي باشد، ما نيز بايد فرصت را مغتنم شمرده و مديريت انرژي را که برمصارف انرژي در سازمان ، کاهش آلاينده ها و نيز کاهش هزينه ها تاکيد دارد به نحواحسن انجام داده تا گام موثري را در اجراي هدفمند کردن يارانه ها در سازمان خودبرداشته باشيم.

وي گفت: اهميت بررسي منابع ريالي در سازمان مبين نقش مديريت انرژِي در سبد خانوارها و پيشرفت بيشتر در کار و حسن مديريت در توانمند سازي سازمان است، که نيازمند توجه خاص مي باشد.


1389/8/9 يكشنبه
....
دريافت گواهي حضور در سطح متعهد به چشم انداز 1404 توسط منطقه يک عمليات انتقال گاز 

دريافت گواهي حضور در سطح متعهد به چشم انداز 1404 توسط منطقه يک عمليات انتقال گاز

به گزارش روابط عمومي  منطقه يک عمليات انتقال گاز ايران و به نقل از صفائي نماينده مديريت منطقه ، منطقه يک در راستاي استقرار سيستمهاي مديريت نوين در سازمان خود اقدامات شايسته اي را در ...


به گزارش روابط عمومي  منطقه يک عمليات انتقال گاز ايران و به نقل از صفائي نماينده مديريت منطقه ، منطقه يک در راستاي استقرار سيستمهاي مديريت نوين در سازمان خود اقدامات شايسته اي را در جهت انطباق با مدلهاي تعالي سازماني EFQM ،  INQA و استقرار مدل بهره وري در سازمان نموده است.

نماينده مديريت منطقه اذعان داشت : در تاريخ 26/7/89  با حضورموفق در دومين دوره جايزه ملي بهره وري 1404 که در تهران برگزارشد ،مفتخر به دريافت گواهي حضور در سطح متعهد به چشم انداز 1404 شديم.

صفائي ضمن اشاره به اين مطلب که منطقه در راستاي استقرار مدل تعالي سازماني EFQM در مرحله تدوين خودارزيابي و اظهار نامه است عنوان کرد : خود را براي حضور در اولين دوره جايزه ملي کيفيت (INQA ) که در تاريخ 18/8/89 در تهران برگزار خواهد شد آماده مي کنيم تا ان شا ءا... در اين مقوله نيز حضوري پررنگ داشته باشيم.

1389/8/1 شنبه
....
اخذ گواهينامه سيستم مديريت انرژي توسط منطقه 1 انتقال گاز ايران 
 اخذ گواهينامه سيستم مديريت انرژي توسط منطقه 1 انتقال گاز ايران
با توجه به استقرار سيستم مديريت انرژي و فعاليت هاي گسترده اي که در اين راستا در سال 1389 انجام شده است .پس از انجام مميزي نهايي توسط سرمميزين ارشد مرجع صدور گواهينـامه توف اطريش در تاريخ هـاي 22 و 23/12/89 تاييديه هاي مربوط به دريافت گواهينامه سيستم مديريت انرژي توسط منطقه 1 انتقال گاز ايران صادر شد .


 با توجه به استقرار سيستم مديريت انرژي و فعاليت هاي گسترده اي که در اين راستا در سال 1389 انجام شده است .پس از انجام مميزي نهايي توسط سرمميزين ارشد مرجع صدور گواهينـامه توف اطريش در تاريخ هـاي 22 و 23/12/89 تاييديه هاي مربوط به دريافت گواهينامه سيستم مديريت انرژي توسط منطقه 1 انتقال گاز ايران صادر شد .
به گزارش روابط عمومي منطقه يک عمليات انتقال گاز در تاريخ 22و23/12/89 طبق برنامه زمان بندي مميزي صدور گواهينامه سيستم مديريت انرژي براساس استاندارد :
 ANSI/MSE 2000 :2008 , EN 16001:2009  
با حضور مهندس کوتکي مدير ، صفائي رئيس کميته انرژي و اعضاي هيات رئيسه منطقه و سرمميزين ارشد شرکت TUV-AUSTRIA (آقايان مهندس هوشمند و مهندس کريميانپور) برگزار شد

 در ابتداي جلسه کوتکي مدير منطقه ضمن عرض خيرمقدم به سرمميزين شرکت TUV-AUSTRIA با ارائه مطالبي درقالب پاورپوينت ، اقدامات  و  فعاليت هاي مهم سازمان را در خصوص استقرار و اجراي سيستم مديريت انرژي ارائه داده  و  با توجه به مقايسه اطلاعات و داده هاي جمع آوري شده  و تفاوت محسوس آن با قبل از پياده سازي اين سيستم جمع بندي نهايي را به شرح ذيل ارائه نمود.

·         محورهاي استقرار سيستم مديريت انرژي در منطقه 1 عمليات انتقال گاز ايران

·         استراتژي انرژي تدوين شده

·         خط مشي انرژي سازمان تدوين شده و ابلاغ شده به کل سازمان

·         اهداف کلان و خرد انرژي تدوين شده و ابلاغ شده به کل سازمان

·         شاخص هاي عملکرد کليدي در بخش هاي مختلف سازمان شامل تاسيسات تقويت فشار و ياردهاي ميانکوه و بيدبلند

پس از احراز تعهد مديريت ارشد سازمان مهندس کوتکي ، مميزي در واحدهاي مختلف سازماني ادامه پيدا کرد ونهايتا نتيجه آن در پايان روز دوم و در جلسه اختتاميه توسط سرمميز شرکت TUV-AUSTRIA اعلام گرديد، که به شرح زير اعلام     مي شود.

نقاط قوت :

1-طرح ريزي جامع و قوي استراتژي هاي سازمان در حوزه مديريت انرژي.

2-تعهد مديريت در انتخاب، اجرا و پياده سازي و استقرار سيستم مديريت انرژِي.

3- اجراي پروژه  هاي کوتاه مدت بسيار خوب مرتبط با سيستم مديريت انرژي.

4- تدوين پروفيل انرژي جامع.

توصيه هاي بهبود :

1- ايجاد مرکز اطلاعات (DATA CENTER )در سازمان بر اساس نياز سازمان.

2-بروز رساني ديمانسيون واحد در تعيين  KPIهاي انرژي جهت ارزيابي عملکرد واحدها در بهبود سيستم مديريت انرژي.

1389/7/21 چهارشنبه
....
ارزيابي جايزه ملي کيفيت INQA در منطقه يک عمليات انتقال گاز با موفقيت انجام شد. 
 

ارزيابي جايزه ملي کيفيت INQA در منطقه يک عمليات انتقال گاز با موفقيت انجام شد.

روابط عمومي منطقه يک با اعلام خبر فوق گزارش داد : در تاريخ 20/7/89 ارزيابي مدل جايزه ملي کيفيت INQA  در دفتر مديريت اين منطقه با حضور ارزيابان ارشد جايزه ملي کيفيت آقايان مهندس صدوقي و مهندس فلاح و اعضاء شوراي راهبردي مديريت منطقه برگزار شد.


 روابط عمومي منطقه يک با اعلام خبر فوق گزارش داد : در تاريخ 20/7/89 ارزيابي مدل جايزه ملي کيفيت INQA  در دفتر مديريت اين منطقه با حضور ارزيابان ارشد جايزه ملي کيفيت آقايان مهندس صدوقي و مهندس فلاح و اعضاء شوراي راهبردي مديريت منطقه برگزار شد.
مدير منطقه يک ضمن عرض خير مقدم به ارزيابان جايزه ملي کيفيت و ابراز خرسندي از انجام ارزيابي مدل جايزه ملي کيفيت د رفاصله زماني اندک پس از اجراي جلسه بازنگري مديريت عنوان نمود : پويائي سازمان با تلاش و کوشش همه آحاد کارکنان و مسئولان  در مسير بسيار خوبي قرار گرفته است و آينده اي درخشان ر ا براي اين منطقه نويد دادند . 
 در ادامه مهندس صدوقي سر ارزياب جايزه ملي کيفيت ضمن تبيين و تشريح مدل INQA  و چگونگي اهميت انجام ارزيابي اين مدل در کشور مواردي را مطرح نمودند. همچنين در خصوص سطوح اجرائي اين مدل (سطح اهتمام ، اشتهار ، تنديس ) مواردي را مطرح نمودند.
مهندس صدوقي بر اين امر تاکيد نمود که مدل INQA مبتني بر 8 اصل مديريت کيفيت طراحي شده و مورد ارزيابي قرار مي گيرد. از نکات بارز و مورد توجه اين مدل شناسائي عوامل موثر بر کيفيت محصول و تعريف پروژ هاي بهبود در اين مقوله مي باشد.
پس از آن ارزيابي محورهاي تعهد مديريت ارشد سازمان و ساير مديران بهمقوله کيفيت خواهي ، الزامات آموزشي و اقدامات انجام شده در جهت توانمندي سازمان انجام گرديد.
در بخش پاياني جلسه نقاط قوت و راهکارهاي بهبود منطقه مورد بررسي قرار گرفت که به شرح ذيل بوده است:

نقاط قوت :

-      تعهد مديريت ( نگاه و خواستگاه و کيفيت طلبي مديريت ارشد سازمان بر اساس پروژه مديريت استراتژيک )
-      سيستم مديريت کيفيت زنده در سازمان
-    اجراي خود ارزيابي به روش پرسشنامه 50 سوالي بر اساس مدل EFQM و ايجاد ساختار مناسب خودارزيابي و مشارکت همه مسئولان و کارکنان در تدوين آن.

راهکارهاي بهبود:
-    فرايند مديرت استراتژيک ( در راستاي خط مشي ، اهداف ، چشم انداز ) به صورت موثر در ساير حوزه هاي سازمان گسترش و توسعه يابد.
-      برگزاري دوره هاي موثر INQA در قالب مفاهيم مدل ، آموزش خود ارزيابي ، آموزش رادار ، آموزش تدوين اظهارنامه.  

1389/7/21 چهارشنبه
....
اجراي موفقيت آميز مميزي داخلي در منطقه يک عمليات انتقال گاز  
 

اجراي موفقيت آميز مميزي داخلي در منطقه يک عمليات انتقال گاز

روابط عمومي منطقه يک به نقل از صفائي نماينده مديريت منطقه عنوان کرد: فرايند مميزي داخلي منطقه در تاريخ هاي چهاردهم الي هجدهم مهر ماه سال 89 در کليه واحدهاي منطقه با موفقيت به اجرا گذاشته شد و در تاريخ هاي 19/7/89 جلسه بازنگري مديريت که با حضور مديريت محترم منطقه و کليه معاونين و روساي واحدها و تيم مميزي و سر مميز ارشد تيم مميزي جناب آقاي مهندس طاهري برگزار گرديد.


 روابط عمومي منطقه يک به نقل از صفائي نماينده مديريت منطقه عنوان کرد: فرايند مميزي داخلي منطقه در تاريخ هاي چهاردهم الي هجدهم مهر ماه سال 89 در کليه واحدهاي منطقه با موفقيت به اجرا گذاشته شد و در تاريخ هاي 19/7/89 جلسه بازنگري مديريت که با حضور مديريت محترم منطقه و کليه معاونين و روساي واحدها و تيم مميزي و سر مميز ارشد تيم مميزي جناب آقاي مهندس طاهري برگزار گرديد.
مهندس کوتکي مدير منطقه ضمن تقدير و تشکر از کليه دست اندرکاران اجرائي فرآيند مميزي و همکاري خوب همه مسئولان واحدها با ابراز خوشحالي از روند اجرائي و نتايج بدست آمده ، همه مسئولان رادر جهت حرکت به سمت بهبود مستمر و انجام اقدامات اصلاحي و پيشگيرانه مورد نظر سيستم هاي مديريت يکپارچه IMS دعوت نمود .
عبدالحسين کوتکي اذعان داشت : اساس حرکت به سمت تعالي سازماني و سيستم هاي نوين مديريت ، بازنگري و طراحي و ... استقرار صحيح مديريت فرآيندهاست و چنانچه در اين امر موفق عمل کنيم در کليه زمينه هاي تعالي شاهد پيشرفتهاي چشمگيري با توجه به توانمندي سازمان خواهيم بود.
در ادامه مهندس طاهري سر مميز ارشد تيم مميزي با هماهنگي نماينده مديريت گزارش نتايج مميزي را بر اساس يافته هاي تيم مميزي در قالب گزارش پاورپوينت ارائه نمود.

در پايان از نکات بارز نتايج حاصله مي توان به موارد زير اشاره نمود:

1-  تعهد مديريت در اشاعه فرهنگ تعالي سازماني و استقرار سيستم هاي مديريت نوين که بطور نمونه مي توان به تدوين فرآيند برنامه ريزي استراتژيک در سازمان و شرکت در جايزه هاي ملي کيفيت ، جايزه ملي بهره وري ، تهيه اظهارنامه EFQM  ، تدوين سند ماموريت و چشم انداز سازمان براي اولين بار در منطقه و حمايت بسيار خوب مديريت و مديران ارشد از نظام مشارکت اشاره نمود.

2-  پويائي سيستم هاي مديريت يکپارچه IMS در سازمان و اقدامات مناسب در جهت اصلاح و بهبود مستمر.

1389/7/21 چهارشنبه
....
 


مجری سایت : شرکت سیگما